Észak-Svájc, Mesés Tájak, Mesés Városok
Zürich - Bern - Basel - Cormar

Utazás
Szállás
Ellátás
Az utazás teljes ideje alatt biztosítjuk a félpanziós ellátást.
Időpontok
2023. július 10 - 15. / BETELT
Részvételi díj tartalmazza:
Utazás modern autóbuszokkal
5 éjszaka szállást reggelivel
és vacsorával
Kötelezően fizetendő:
Baleset-, betegség- és
poggyászbiztosítás
hozzájárulás: 490 ft / fő / nap
Helyben fizetendő
részvételi díj: 170 EUR/fő
Extra fizetendő:
Egyágyas felár: 5.900 Ft/fő/éj
(vagy társítás)
Stornóbiztosítás (3,5 %)
Helyben fizetendő
kirándulás csomagár
Egyéb
kedvezményesen: 170 EUR/fő
A Fekete-erdő, a Római Birodalom egykori északi határa elsősorban onnan cseng oly ismerősen, hogy itt ered a Duna; továbbá olyan nevezetességek, mint a kakukkos óra, a Feketeerdősonka, a Fekete-erdő torta, és „A Klinika” című Tv-sorozat is növelik látogatottságát. A gazdag természeti kincsek mellett olyan méltó emlékeket őrző városokat látogatunk meg, mint a semlegességét óvva féltő svájci Zürich, Basel és Bern, vagy értékeit védő Freiburg Németországban. Ellátogatunk Strasbourgba, mely ma már a franciaországi Elzász mellett, az Európai Parlament társ fővárosa is, de nem hagyjuk ki mesevárosait Colmart és Ribeauvillé-t sem. Magas hegyekkel szakadékokkal szabdalt utakon és szelíd, szőlővel borított dombokkal-völgyekkel szegélyezett határvidéken járva kalauzoljuk gótikus, reneszánsz és barokk műemlékekben gazdag helyekre.
1. nap: Utazás
Indulás előző nap a késő esti, illetve a kora hajnali órákban felszállási helytől függően, hogy minél előbb élvezhessük németországi szállásunk nyújtotta szolgáltatásokat. Utazásunkat Schiltach városában szakítjuk meg egy kis pihenésre. A festői városka két folyó torkolatánál fekszik és egész óvárosa műemlékvédelem alatt áll. Szállásunk 5 éjszakára a Fekete-erdő középső részén lesz, ahol helyi képviselőnk várja a csoportot.
2. nap: Fekete erdő - Freiburg - Titisee
Első fakultatív programunk a Fekete-erdőt és Freiburgot érinti. Délelőtt a világ legnagyobb kakukkos óráját csodáljuk meg, mely több emelet magas. Az órakolosszus történetét egy élethű, népviseletbe öltözött viaszfi gura meséli el. Megkóstolhatjuk a helyi borkülönlegességet és lehetőségünk adódik szebbnél szebb ajándékok vásárlására. Buszunk ezután a Triebergi vízeséshez visz minket, mely Németország egyik legnagyobb és legváltozatosabb vízesése. A könnyű séta után gyönyörű utakon jutunk el a Titisee hez, mely a „Fekete-erdő klinika” egyik kedvelt helyszíne volt. Rövid fotószünet után Németország legrégebbi egyetemvárosába, Freiburgba utazunk. Itt található az ország egyik legszebb óvárosa, mely felett a székesegyház 116 méter magas gótikus tornya őrködik.
3. nap: Bern - Basel
Ma is egy izgalmas nap vár ránk. Bern városában kezdünk, mely az UNESCO Világörökség része, és egyben Svájc fővárosa. Tündéri utcácskái, díszes szökőkútjai, és hatalmas csillagászati toronyórája pont olyan, mint ötszáz évvel ezelőtt. A város sok nevezetessége közt itt áll az Einstein-ház, illetve a 16. sz-ban kialakított Medveverem is. Bázel (Basel), a svájci-német-francia hármas határnál, a Rajna két partján elterülő város lesz délutáni programunk. Autómentes központja az óvárosi piactér, ahol a városháza és Rotterdami Erasmus sírját rejtő Münster templom is áll. És ha már Svájcban járunk, ne feledkezzünk meg a csokoládévásárlásról sem.
4. nap: Zürich - Schaffhausen - Rajnai vízesés
S íme egy újabb svájci nap, amly során az ország legnagyobb városával, Zürich-hel ismerkedünk, melynek óvárosa hűen megőrizte ősi jellegét. A Grossmünster, azaz a Nagykatedrális ikertornyai uralják a város sziluettjét. Séta az óvárosban és a Bahnhofstrassén, a világ egyik legelőkelőbb utcáján. A délutánunk is csodásan kezdődik. Schaffhausen óvárosában, az ország legszebb XVI.-XVII. századból ránk maradt szobrokkal és freskókkal díszített házai közt barangolunk. A nap fénypontja sokak számára Európa legszélesebb és legnagyobb vízhozamú vízesése, a Rajnai vízesés lesz. Zúgóját, hogy látványa felejthetetlen élmény maradjon, hajóval közelítjük meg.
5. nap: Strasbourg - Ribeauvillé - Colmar - Eguisheim (borkóstoló)
Utolsó fakultatív kirándulásunk Franciaországba, Elzász régióba vezet, melynek érdekessége, hogy jelentős német kisebbséggel bír. Buszunk először a tartomány és egyben Európa fővárosába, Strasbourgba vezet, melyet az „utak városának” is hívnak. Buszos városnézés után gyalogosan folytatjuk utunkat a Világörökséghez tartozó történelmi városmagban, mely az Ill-folyócska szigetén terül el. Továbbutazunk az elzászi borúton. Franciaország egyik legmesésebb városában, már a francia királyok által is kedvelt Colmarban sétálgatunk. A "legelzászibb" város rengeteg látnivalót kínál, de főként középkori favázas házakkal teli macskaköves utcáin szeretnek az idelátogatók sétálni. Középkori várfalai közt szinte egy időutazás részeseinek érezhetik magukat. Eguisheimben finom borokat kóstolunk.
6. nap: Élményekkel telítve búcsúzunk. Reggeli után elindulunk hazafelé.
Svájc területét az Alpok hegyvonulata uralja, szokás Ausztria mellett az Alpok országának hívni. Északról Németországgal szomszédos, keletről Ausztriával és a két ország közé ékelt Liechtensteinnel, délről Olaszországgal, nyugatról pedig Franciaországgal határos.
Svájc mindig ideális célpont az utazásra. Nyáron a városlátogatás és hegyi túrázás, télen pedig síelés az elsődleges teendő az országban. Ezekben az időszakokban számtalan turista keresi fel Svájcot. Aki el kívánja kerülni a turistaáradatot, az választhatja az őszi vagy tavaszi utazást, Svájc ekkor is a megszokott arcát mutatja.
Zürich Svájc legnagyobb városa, az azonos nevű kanton székhelye. Lakosainak száma 385 468 (2010. december 31.), többségük német ajkú.
A Zürichi-tó partján, 406 m tengerszint feletti magasságon fekszik, ahol a Limmat folyó kilép a tóból. Nyugati irányban középhegységek (például Uetliberg) veszik körül a dombos városrészeket.
A legnagyobb nemzetközi pénzügyi és kereskedelmi központ Svájcban. Gépipara, elektronikai ipara, porcelánipara és vegyipara jelentős.
Bern Svájc fővárosa, egyben Bern kanton székhelye. 2007 év végi adatok alapján lakosainak száma 128 925, amivel Svájc negyedik legnépesebb városa Zürich, Genf és Bázel után.
A város nevének eredete még nem tisztázott, de több elmélet is létezik, melyek közül több is legendákra alapul:
A legismertebb legenda Konrad Justinger krónikája, mely szerint a városalapító Berchtold V. von Zähringen herceg úgy döntött, hogy az első elejtett állatról kell elnevezni a várost, ami a legenda szerint egy medve lett. A Bär és a Bern szavak kapcsolatának nincs nyelvészeti alapja.
A városközpont az UNESCO világörökség része. Az óváros széles utcáin 16. századi motívumokkal díszített kutak találhatók. A csillagászati órával is felszerelt óratorony (svájci németben Zytglogge-Turm), amely 1191 és 1256 között a nyugati városkapu volt, szintén mesterműnek számít. Nevezetes továbbá a 15–16. századi gótikus Münster-székesegyház, valamint a 15. századi Városháza. Világszerte egyedülálló a 16. századi eredetű, a belváros szélén, a Nydegg híd hídfőjénél álló medveverem (Bärengraben), ahol élő barna medvéket tartanak. A barna medve a városnak és a kantonnak egyaránt címerállata. Híres az óvárossal szemben, a medveverem közelében elterülő Rózsakert (Rosengarten), amelyet 1913-ban alakítottak ki egy korábbi temető helyén. A Rózsakertből szabad kilátás nyílik a teljes berni óvárosra. A szövetségi parlament (Bundeshaus) a 19–20. század fordulóján épült, látogatható.
Németország - Fekete-erdő
Erdővel borított hegyvidék Baden-Württembergben, Németország délnyugati részén. Nyugatról és délről a Rajna völgy határolja. A legmagasabb csúcsa a Feldberg 1493 méter. A hegység az itt található számos tobozos fa sötét színéről kapta a nevét. Folyói: a Duna, Enz, Kinzig, Murg, Neckar és Rench. A Fekete-erdő nyugati szélén népszerű turista-célpontnak számítanak Freiburg és Baden-Baden. Az erdőség városai közül nevezetesebbek Bad Herrenalb, Baiersbronn, Freudenstadt, Gengenbach, Schramberg, Staufen, Titisee-Neustadt, és Wolfach. További ismert helyek az olyan hegyek, mint a Feldberg, Belchen, Kandel, illetve Schauinsland; a Titisee és Schluchsee tavak; a Mindszentek-vízesés és a Triberg-vízesés, amely a legmagasabb vízesés Németországban.
Freiburg im Breisgau Stuttgart, Mannheim és Karlsruhe után a negyedik legnagyobb város Baden-Württembergben valamint a legdélebbi nagyváros Németországban. Egyetemi város, katolikus érsekség székhelye. Belvárosát több mint 3 millió látogató keresi fel évente.
A Freiburg nevű kormányzati kerület, továbbá a Déli Felső-Rajna (Südlicher Oberrhein) régió valamint a Landkreis Breisgau-Hochschwarzwald körzet székhelye.
A legközelebbi nagyváros az elzászi Mulhouse mintegy 40 kilométerre délnyugati irányban, Bázel kb. 60 kilométerre dél felé fekszik tőle, Zürich kb. 86 km délkelet felé, Strassburg kb. 85 km, Karlsruhe kb. 140 km észak felé, Stuttgart kb. 200 km északkeleti irányban.
A lakosok száma az 1933-ban átlépte a 100 000-et, így hivatalosan nagyváros lett. Ma (2008 januárjában) közelítőleg 215 000 lakosa van, melyből mintegy 30 000 diák a négy felsőoktatási intézmény valamelyikén, nevezetesen az Albert-Ludwig Egyetemen, a Zenei Főiskolán (Hochschule für Musik Freiburg), a Szakfőiskolán (Fachhochschule) vagy a Tanárképző Főiskolán (Pädagogische Hochschule Freiburg).
Franciaország – Elzász
A német és a latin világ között húzódó Elzász változatos vakációt ígér: dombok, hegyek és síkságok mozaikja, várak, borvidékek és tipikus falvak, mint Riquewihr vagy Hunspach. Akik túrázni szeretnek, azokat várja a ”Ballons des Vosges” Regionális Természetvédelmi Park és az Északi-Vogézek Regionális Természetvédelmi Park.
Számos karakteres várossal büszkélkedhet, mely közül néhányat a legszebbek között tartanak nyilván Franciaországban. Strasbourgban a szerelmesek sétálhatnak a híres Notre-Dame Katedrális templomtornyainak árnyékában, az Ill folyó mentén és a Petite France negyedben is. A kultúra kedvelői pedig felfedezhetik a múzeumokat, pl. a Szépművészeti Múzeumot. Colmar szintén sok izgalmas látnivalót rejt a gazdag Unterlinden Múzeummal, a Kis Velence negyed bájával vagy a Pfister Ház fagerendáival.
Colmar: egy város, mellyel nem lehet betelni!
A legelzászibb Elzászi város. Kivételes város gazdag és változatos történelmi műemlékeinek és építészetének köszönhetően, mely közel 1000 éves történelmet ölel át!
Kihagyhatatlan látnivalók:
- A középkor nyomait fedezhetjük fel az óváros különleges gótikus építészetében, mint pl. a Collégiale Saint-
- Martin jellegzetes elzászi vörös mészkőből épült, díszes épülete, a Saint Matthieu templom vagy az Église Des Dominicains templom.
- Néhány civil épület is a középkori építészet hagyatékait hozdozza magán: a Maison Adolph, mely a város legrégebbi háza (14.sz. második feléből), a «Huselin zum Swan» ház a rue Schongauer utcában.
- Le Koïfhus (régi vámház) a legrégebbi középülete a városnak. Colmar egykori gazdasági életének fontos része volt.
Az óváros reneszánsz emlékei:
- A híres Maison Pfister (1537) árkádos, galériás, tornyos, freskókkal díszített épülete. Colmar szimbóluma, mely egy tehetős család háza volt.
- A Maison des Têtes (1609) másnéven a "Fejek háza". 111 fej és groteszk maszk díszíti a homlokzatát.
A francia klasszicizmus jegyei:
- A Palais du Conseil Souverain palota, melynek neoklasszicista homlokzata 1771-ből származik.
- A régi kórházépület - Ancien Hôpital (1744), mely 2012 óta az új városi könyvtárnak ad otthont.
Colmar utcáin sétálva megcsodálhatjuk a színes cserepes épületeket is, a quai de la Poissonnerie rakpart épületeit . Korábban fontos halász- és halkereskedelmi központ volt a festői szépségű Petite Venise negyed.
2019 | Felszállási helyek |
/a lista nemteljes/ | |
Felszállási helyek | |
/a lista nemteljes/ | |
Felszállási helyek | |
/a lista nemteljes/ | |